Исидора Минић

Рођена је 5. јуна 1973. године у Београду, где је завршила основну и средњу школу.
Дипломирала је глуму на ФДУ у Београду у класи проф. Предрага Бајчетића.
Стални је члан Позоришта Атеље 212 од 1998. године.

Позоришне представе (избор) – Атеље 212:

Школа за жене (Ањеса),
Кнегиња из Фоли-Бержера (Курва),
Отац (Кћерка),
Марија Стјуарт (Слушкиња),
Дивљи мед (Саша),
Породичне приче (Надежда),
Егзибициониста (Дороти),
Пут у Нирвану (Лу),
Смртоносна мотористика (Марела),
Путујуће позориште Шопаловић (Симка),
Бли (Мама- Светлана),
Трст (Дете),
Плодни дани,
Ревизор (Поднаредникова жена);

Народно позориште: Избирачица, Сан летње ноћи (Хелена), Говорна мана (Славица);

ЈДП: Мизантроп (Селимена), Скакавци (Надежда);

Позориште „Боско Буха“: Ромео и Јулија (Јулија);

Звездара театар: Радован трећи (Георгина), Наши синови (Госпођица Н), Анђела (Анђела), Малаксија (Гизела);

ЦНП: Електра (Електра), Дон Жуан се враћа из рата (Старија сестра), Обломов (Олга);

Позориштанце Пуж: Пинокио (Лија), Острво с благом (Боца), Прича из Вилинске шуме (Снованка).

Филм: Лајање на звезде, Точкови, Пљачка Трећег рајха, Балканска браћа, Потера за Срећ(к)ом.

ТВ: Наша Енглескиња, Позив на марш, Казнени простор, Црни Груја, Миле против транзиције, Метла без дршке, Смешне и друге приче.

Исидора Минић
Исидора Минић

Исидора Минић

Рођена је 5. јуна 1973. године у Београду, где је завршила основну и средњу школу.
Дипломирала је глуму на ФДУ у Београду у класи проф. Предрага Бајчетића.
Стални је члан Позоришта Атеље 212 од 1998. године.

Позоришне представе (избор) – Атеље 212:

Школа за жене (Ањеса),
Кнегиња из Фоли-Бержера (Курва),
Отац (Кћерка),
Марија Стјуарт (Слушкиња),
Дивљи мед (Саша),
Породичне приче (Надежда),
Егзибициониста (Дороти),
Пут у Нирвану (Лу),
Смртоносна мотористика (Марела),
Путујуће позориште Шопаловић (Симка),
Бли (Мама- Светлана),
Трст (Дете),
Плодни дани,
Ревизор (Поднаредникова жена);

Народно позориште: Избирачица, Сан летње ноћи (Хелена), Говорна мана (Славица);

ЈДП: Мизантроп (Селимена), Скакавци (Надежда);

Позориште „Боско Буха“: Ромео и Јулија (Јулија);

Звездара театар: Радован трећи (Георгина), Наши синови (Госпођица Н), Анђела (Анђела), Малаксија (Гизела);

ЦНП: Електра (Електра), Дон Жуан се враћа из рата (Старија сестра), Обломов (Олга);

Позориштанце Пуж: Пинокио (Лија), Острво с благом (Боца), Прича из Вилинске шуме (Снованка).

Филм: Лајање на звезде, Точкови, Пљачка Трећег рајха, Балканска браћа, Потера за Срећ(к)ом.

ТВ: Наша Енглескиња, Позив на марш, Казнени простор, Црни Груја, Миле против транзиције, Метла без дршке, Смешне и друге приче.

Награде: Годишња награда позоришта „Бошко Буха“ за улогу Јулије у представи „Ромео и Јулија“; Стеријина награда за улогу Надежде у представи „Породичне приче“ на Стеријином позорју 1998. године; Стеријина награда за улогу Електре у представи „Електра“ на Стеријином позорју 2000. године; Награда „Златни прстен“ за најбољу младу глумицу на позоришним свечаностима „Љубиша Јовановић“ 1998. године; Награда за најбољу женску улогу на позоришном фестивалу у Младеновцу; Награда „Авдо Мујчиновић“ за најбољу младу глумицу на Југословенском позоришном фестивалу Ужице; Награда „Ардалион“ за епизодну улогу на Југословенском позоришном фестивалу Ужице; Награда за најбољу женску улогу у филму „Пљачка трећег Рајха“, на Филмском фестивалу у Сопоту; за улогу Надежде у представи „Скакавци“ добила је Стеријину награду, награду „Зоран Радмиловић“, награду листа Дневник и годишњу награду ЈДП, 2006.